Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

Α.Ο ΣΑΜΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ ΠΑΣ 2 - 3 Με πολύ διάθεση για μπάλα...!!!

Α.Ο ΣΑΜΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΟΒ ΠΑΣ 2 - 3

Πέντε υπέροχα γκολ! πολλές φάσεις και εκπληκτικές ενέργειες είχε το πρώτο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟΣ και την ΕΝΩΣΗ για την προετοιμασία τους στο νέο πρωτάθλημα 2013-2014.

Με πολύ διάθεση για μπάλα και ωραίες συνεργασίες η ΕΝΩΣΗ ήταν πραγματικά πληθωρική σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής μπάλας και βεβαίως πολύ περισσότερες ευκαιρίες.

Στο 27' ο Πυθαγόρας ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ανοίγει το σκορ με μακρινό σουτ κάνοντας το 1-0 και πριν γράψει το χρονόμετρο 28' και αμέσως μετά τη σέντρα ο Γιάννης ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ με υπέροχο μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του Α' ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ακόμα τρία θαυμάσια γκολ στο 68' πάλη ο Γιάννης ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ που αυτή την φορά με κεφαλιά πετυχαίνει το 1-2 μετά από εκτέλεση κόρνερ του νεαρού και διακριθέντα ΚΡΟΚΟΥ.  Στο 77' ο Πυθαγόρας ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με γυριστό σουτ στην κίνηση φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 2-2 και στο 83' ο Θόδωρος ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ με εξαιρετική προσωπική ενέργεια και ιδανικό πλασέ μετά από την θαυμάσια πάσα του Χάρη ΕΦΡΑΙΜΙΔΗ κάνει το τελικό 2-3.

Ο Α.Ο.Σ που κόντραρε στα ίσια την ΕΝΩΣΗ είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες, ένα δοκάρι και ένα πέναλτι με τον Δημήτρη ΤΣΑΛΙΛΗ το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΕΝΩΣΗΣ Κώστας ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ.

Άριστη η διαιτησία του προπονητή και καθηγητή φυσικής αγωγής κ. Χρήστο ΜΑΛΛΕ που όλοι του έδωσαν συγχαρητήρια γιατί άφησε να παίξουν οι ποδοσφαιριστές ποδόσφαιρο.

Από τον Α.Ο.Σ διακρίθηκαν οι ΤΣΑΛΙΛΗΣ, ΤΖΟΡΤΗΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ και ΣΙΔΕΡΗΣ Βαγγέλης δίχως να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Από την ΕΝΩΣΗ διακρίθηκαν οι ΜΠΑΛΑΤΣΟΣ που έπαιξε στην φυσική του θέση φτιάχνοντας όλο το παιχνίδι, δίνοντας πολλές πάσες για γκολ και ακόμα... πέτυχε και τα δυο από τα τρία γκολ της ΕΝΩΣΗΣ, ο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ που έτρεξε πολύ και κούρασε όλη την αντίπαλη άμυνα πετυχαίνοντας και ένα γκολ, ενώ ο καλύτερος παίκτης του αγώνα ήταν ο Χάρης ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ που έπαιξε όλη την αριστερή πλευρά στο πρώτο ημίχρονο και την δεξιά πλευρά στο δεύτερο μέρος του αγώνα, για να ακολουθήσουν σε απόδοση οι ΜΟΥΤΣΟΣ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΝΑΣΚΑΣ, ΡΟΥΣΑΝ και ο εκπληκτικός τερματοφύλακας Κώστας ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ δίχως να υστερήσουν οι υπόλοιποι.