Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

ΕΝΩΣΗ - ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ 3-3

Το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ Πλήρωσε στο τέλος την νύφη αφού δεν κατάφερε να υπερασπιστεί δυο φορές το προβάδισμα που απέκτησε με ηρωικό τρόπο.
 ΕΝΩΣΗ

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ

ΕΝΩΣΗ - ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ 3 - 3
Με την μαεστρία και τη σωστή καθοδήγηση του Σταμάτη ΚΟΥΛΟΥΡΗ από τον πάγκο, κέρδισε η ομάδα της ΕΝΩΣΗΣ της εντυπώσεις και τον βαθμό με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
Μεγάλη ικανοποίηση επικρατεί στο «στρατόπεδο» του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ μετά το παιχνίδι με την ΕΝΩΣΗ ΣΑΜΟΥ.
Η ομάδα του Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 με γκολ από τα αποδυτήρια, εντούτοις είχε τα ψυχικά αποθέματα να αποσπάσει έναν πολύτιμο βαθμό.
 Όλα αυτά αποδεικνύουν τις δυνατότητες και το τσαγανό που έχουν οι δυο ομάδες, που θα παλέψουν μέχρι τέλους για να βρεθούν στον τελικό των αγώνων μπαράζ που θα οδηγήσει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες.
Η ομάδα της ΕΝΩΣΗΣ ευτύχησε να πάρει πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα, στο 6ο λεπτό, ο ΑΞΙΩΤΗΣ εκτελεί κόρνερ από δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα του, και στέλνει απ' ευθείας την μπάλα στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα ΤΣΕΣΜΕΛΗ γράφοντας το 1-0.
Στο 15΄λεπτο δυο συνεχόμενα λάθη από τους παίκτες της ΕΝΩΣΗΣ, το πρώτο στην μεσαία γραμμή του κέντρου από τον KLEVI και το δεύτερο από τον Χ"ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ μέσα στην μεγάλη περιοχή να στέλνει την μπάλα με το γόνατο στα δίχτυα της ομάδας του δίχως ο τερματοφύλακας ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ να μπορεί να το αποσοβήσει κάνοντας έτσι με αυτογκόλ το 1-1
Δεν μετράει στο 35΄ λεπτό κανονικό γκολ της ΕΝΩΣΗΣ (διαιτητής κ. ΠΟΛΥΕΖΟΣ) όταν μετά από το σουτ του ΦΡΑΤΖΕΣΚΟ η μπάλα περνά ολόκληρη την γραμμή του τέρματος του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ και στην συνέχεια διώχνουν οι αμυντικοί με τον ΚΩΤΑΚΗ, εδώ να αναφέρουμε πως δεν υπήρχε δεύτερος βοηθός διαιτητή στον αγώνα που ξεκίνησε μόνο με έναν βοηθό.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Ένωση ήταν η ομάδα που κυριάρχησε, κερδίζοντας τη μάχη του κέντρου και δημιουργούσε τις προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ.
Στο 50΄λεπτο όμως και σε μια αντεπίθεση του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ και λάθος από την άμυνα της ΕΝΩΣΗΣ ο NTOYRAI με ωραία εκτέλεση και σουτ πλασάρει διπλασιάζοντας τα τέρματα του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ και κάνει το 1-2.
Ο ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ ανατρέπεται στο 65΄ λεπτό μέσα στην περιοχή από τον ΚΩΤΑΚΗ και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι το οποίο εκτελεί εύστοχα ο ΚΡΟΚΟΣ ισοφαρίζοντας σε 2-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Στο 74΄ λεπτό και σε ακόμη μια οργανωμένη αντεπίθεση  του ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ ο ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με συρτό διαγώνιο σουτ κάνει το 2-3 και "πνίγεται" στις αγκαλιές των συμπαικτών του.
Στο 76΄ λεπτό μίλησε ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου Κώστας ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ που παίρνοντας την μπάλα από πάσα του ΑΞΙΩΤΗ και αφού περνά δυο αντιπάλους με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 3-3.

Διαιτητες: ΠΟΛΥΕΖΟΣ, ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ.

ΕΝΩΣΗ: ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ, ΚΑΠΙΚΟΣ, ΣΙΓΑΝΟΣ Χ, Χ"ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΚΡΟΚΟΣ, ΣΚΕΥΗΣ, ΕΡΓΑΣ, ΣΙΓΑΝΟΣ Ι, KLEVI, ΑΞΙΩΤΗΣ, ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ.

ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ: ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ, ΖΟΡΜΠΑΣ, ΤΣΟΥΤΗΣ, ΤΣΑΚΑΝΙΑΣ, ΚΩΤΑΚΗΣ, ΣΤΑΣΙΝΗΣ Δ, Χ"ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΣΑΡΑΚΑΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΝΤΟΥΡΑΙ, ΜΠΡΕΝΓΚΑ.