Τρίτη 6 Μαρτίου 2012

Νίκη Αμαρουσίου -ΑΟ Πολυκράτης 73-69.

Το φίλαθλο κοινό ευχαριστεί τον καλό μας φίλο και ερασιτέχνη δημοσιογράφο - αθλητικογράφο κ. Θανάση Φούντα για την σωστή και έγκαιρη ενημέρωση δίχως λάθει και ανάποδα σκορ... καθώς και για το φωτογραφικό του, ρεπορτάζ, που μας αποστέλλει στο 2000 γκολ!!!

Νίκη Αμαρουσίου - ΑΟ Πολυκράτης 73-69

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 38-32, 45-47, 73-69

Νίκη Αμαρουσίου (Χατζής - Ραχωβίτσας): Λαμπρόπουλος, Κακαβάς 6, Γιαννάκης, Γαπκιάδης 21 (4), Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 14 (1), Γιαουρτόγλου 7, Τάσιος 4, Ευαγγελίτσης 8, Τσέκενης, Γιατράκος 2.

ΑΟ Πολυκράτης (Ρουμελιώτης): Αλεξίου 16 (2), Πρόκος 17 (1), Μυτιληνού 15 (1), Καποτάς, Τσουρής 1, Κρασόπουλος 14.

Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Σοφιανόπουλος.

*Το παιχνίδι παρακολούθησαν περί τους 200 θεατές
*Κέρδισαν τη μάχη της εξέδρας οι Πυθαγορίτες ενώ η ιαχή<<πολυκράτης >> ακούστηκε ουκ ολίγες φορές.
*Μόλις προηγήθηκε με 9 πόντους ( 57-48 ) έξι λεπτά προ της λήξης , ο κόουτς του Αμαρουσίου έδωσε εντολή για πρέσιγκ σ΄όλο το γήπεδο. Εκεί ο Πολυκράτης δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει καθώς κατέβαινε με δυσκολία η μπάλα
* Στο τελευταίο λεπτό όταν οι παίκτες του Πολυκράτη έκαναν τα φάουλ για να σταματάει ο χρόνος οι Aμαρουσιώτες ήταν εκνευριστικά εύστοχοι μη χάνοντας καμία βολή
* Ο Καραβασίλης έμεινε καθηλωμένος στο πάγκο αν και θα μπορούσε να βοηθήσει στο κατέβασμα της μπάλας.
* Κορυφαίος του Πολυκράτης ο Στέργιος Μυτιλήνιος , ενώ ο Τσουρής που πέρυσι ήθελε μια μπάλα μοναχός του , έχει ενταχθεί αρμονικά στην ομάδα.
*Πάγωσε το γήπεδο στο τραυματισμό του Κρασόπουλου όταν ο ψηλός έπεσε με άσχημο τρόπο στο γήπεδο και το ματς διακόπηκε για πέντε λεπτά προκειμένω να παραχθούν οι πρώτες βοήθειες.
*Ανοικτή τηλεφωνική γραμμή με το γήπεδο είχε ο Βαγγέλης Καρράς και ενημερωνόταν για την εξέλιξη του αγώνα.
*Το ματς παρακολούθησαν μεταξύ άλλων , ο Βασ. Βαλκαμλής , δημοτικός σύμβουλος, Γιάν. Φεγκουδάκης μέλος του ΔΣ του Πολυκράτη και Κώσ. Ζαχαριάδης μπασκεμπλίστας του Ικάρου και ποδοσφαιριστής του Πολυκράτη.