Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Δ' ΕΘΝΙΚΗ: Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ - Α.Ε ΚΩΣ 0-2 Πολύ μέτρια χαρακτηρίζετε η διαιτησία του κ.Μουχλιανίτη

Aπόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο!!!
Από δυο στημένες φάσεις έχασε το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ που ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο!!!

Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ - Α.Ε ΚΩΣ 0-2

Έχασε το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ από έναν διαιτητή που ήταν πολύ λίγος, " μικρός ", και με πολλά λάθη για ένα τέτοιο παιχνίδι που δεν υπήρχαν διαμαρτυρίες και θα έπρεπε να έδινε ΡΕΣΙΤΑΛ
διαιτησίας!!!, αντιθέτως και πρώτον!!! έδωσε στο 13' κίτρινη και όχι κόκκινη Κάρτα στον παίκτη της Α.Ε ΚΩΣ με το Νο 5 ΠΑΙΚΟΠΟΥΛΟ ο οποίος ως τελευταίος παίκτης απέκρουσε σαν τερματοφύλακας με τα χέρια του την μπάλα, όμως, ο κύριος διαιτητής του χαρίστηκε και για να γλυτώσει την σφυρίχτρα του, έτρεξε μετά από 2' να συμβουλευτεί " δήθεν " τον πρώτο βοηθό του!!! δείχνοντας την κίτρινη, ενώ ο ίδιος ήταν δυο μέτρα κοντά στην φάση!!!( η αλήθεια είναι ότι ο διαιτητής κ. Μουχλιανίτης όπως φάνηκε από έξω, είχε ξεχάσει την κόκκινη στα αποδυτήρια και ζήτησε από τον Α΄βοηθό την δικιά του, αλλά ούτε και αυτός είχε κόκκινη Κάρτα και έτσι αναγκάστηκε γυρίζοντας στο παιχνίδι να δείξει μόνον την κίτρινη Κάρτα!!! ). και δεύτερον!!! δεν καταλόγισε δυο καταφανέστατα πέναλτι για το ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ, μια σε ανατροπή του ΜΠΛΕΝΤΑΡ ΤΖΙΟΜΠΑΙ μέσα στην μικρή περιοχή και μια σε ανατροπή του Ανδρέα ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ μέσα στην μεγάλη περιοχή!!! και Τρίτων!!! έδωσε ανάποδα φάουλ υπέρ της ΑΕ ΚΩΣ στο 80' από όπου ήρθε και το πρώτο γκολ για τους φιλοξενουμένους!!! κ.λ.π...

Πολύ μέτρια
χαρακτηρίζετε η διαιτησία του κ.Μουχλιανίτη και του Α' βοηθού Αραβίδη, ενώ Άριστος και δίχως λάθει ήταν ο Β' βοηθός Γεωργιάδης του Σ.Δ Αθηνών.

Στο καθαρά Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι στο ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ με τους γηπεδούχους να είναι οι απόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθούν. Η ομάδα του Λάκη ΧΑΡΙΛΑΟΥ δεν ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 1' με τον ΚΑΡΑΜΑΡΟΥΔΗ όταν το σουτ που έκανε έφυγε μόλις άουτ από τη ρίζα της δεξιάς κάθετου δοκού της Α.Ε ΚΩΣ, στο 3' μετά από σέντρα του ΤΖΙΟΜΠΑΙ ο ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ από την μικρή περιοχή σουτάρει άουτ, στο 25' ο ΜΕΛΑΝΙΚΙΩΤΗΣ εκτελεί φάουλ και ο ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ με κεφαλιά από πλεονεκτική θέσει στέλνει την μπάλα άουτ, στο 30' διπλή φάσεις στα καρέ της Α.Ε ΚΩΣ με τους ΤΖΙΟΜΠΑΙ και ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ να σουτάρουν και η μπάλα να κολλά στα λασπόνερα που υπήρχαν πάνω στην γραμμή του τέρματος, στο 40' ο ΤΖΙΟΜΠΑΙ μόνος σε κενή εστία δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και στο 43' η μοναδική ευκαιρία για την Α.Ε ΚΩΣ με τον ΠΟΛΙΤΗ να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και ο τερματοφύλακας του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ Γιώργος ΚΑΛΑΤΣΗΣ να διώχνει υπέροχα και εντυπωσιακά την μπάλα από το Γ' της εστίας του σε κόρνερ.
Η Α.Ε ΚΩΣ που ήταν απογοητευτική στο πρώτο ημίχρονο, συνήλθε στην επανάληψη, άρχισε να πιέζει τα καρέ του ΚΑΛΑΤΣΗ και έφτασε στο 0-1 με τον ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ στο 80' μετά από εκτέλεση φάουλ δέκα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή!!! και με νέο φάουλ στο 82' που εκτελεί πάλι ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ στην πλάτη της άμυνας του ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ όπου εκεί ο Χ"ΑΝΤΩΝΙΟΥ με κεφαλιά κάνει το τελικό ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ- ΚΩΣ 0-2.
Οι ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΤΕΣ στο Β' ημίχρονο έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ στο 47' με τον ΚΑΤΣΙΑΝΝΗ, στο 62' με τον ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗ και με τον ΤΖΙΟΜΠΑΙ στο 88'.